Çaykara Kültür Sanat ve Yayıncılık Ltd. Şti

Hilal Kuran’ın Kaleminden Demokrasi Uğruna

DEMOKRASİ UĞRUNA

Bana Türk milletini anlat deseler aziz ve şanlı tarihi boyunca kendi iradesini kendi belirleyen, hür, bağımsız ve egemen bir millettir derim.

Vatanının başı ne zaman dara girse bu vatana milleti yardım etti. Oğlunu ağlayarak askere gönderen anne yardım etti. Kundaktaki bebeğini öpüp askere gelen mehmetçik yardım etti. Emekliliğine günler kala evden bayrağını alıp çıkan Asım dede yardım etti. Ne güzel söylemiş Mehmet Akif : ”Asımın nesli diyordum ya…Nesilmiş gerçek…İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek!” Nice Asımlar nice analar nice mehmetçikler nice Erenler. Her biri bu vatan için canlarını verdiler. Ben bunu 15 TEMMUZ ‘da gördüm.

Herkese haber geliyor, televizyonlar canlı yayın yapıyor. Cumhurbaşkanı meydanlara inin diyor. Vatanınıza sahip çıkın diyor. Biz ölümüne diyor! Gerekirse ölümüne! Aynı Çanakkale’deki mehmetçiklerin gözleri ardında kalmadan gittiği gibi. Aynı Doğu’daki askerimizin evladına sen babasız yaşarsın ama vatansız yaşayamazsın oğlum, dediği ve şehit haberinin geldiği gibi. Vatan, Hilal, Yıldız ve İslam sancağı için milletimiz sokağa döküldü. Kim kayıtsız kalabilirdi ki vatanı karşısında, hangi vatan evladı çıkmaz dışarı? Asker köprüyü tutmuş sıkı yönetim var diyor. Tanklar arabaları çiğneyip halkımızı eziyor, uçaklar mermi yağdırıyor. Millet şehadete koşa koşa gidiyor. Türkiye’nin karış karış toprağından İstiklal sevgisi fışkırıyor. ‘’Tekbir!’’ diye bağıran halkımız ebediyyete koşuyor. Vatan elden gideceğine Hak uğrunda Hak yolunda Hak için ölmeyi yeğlerim diyerek, kendi İstikbalini gözetmeksizin…Ben orada Beş tane tanka kafa tutan vatan sevadalısı hemşerimi gördüm.Topsuz tüfeksiz ama iman ve bayrak ile! Biz Çanakkale’de şehit olan erlerin torunlarıyız.Biz vatanı uğruna kendinden vazgeçen milletin torunlarıyız. Bizim ecdadımız ki Hak yolunda yüz binlerce şehit verdi.Vatan için ölünecekse ben ölsem ne olur?

251 şehit ve binlerce yaralı. Kimse halinden şikayetçi değil. Vatan kurtuldu mu? Kafi. Bu gözler göreceğini gördü, Bu kulak zafer sesini duydu. Bu el şanlı bayrağını yere asla indirmedi. Bu kul vatan için canını verdi. Allah diyerek, bayrak diyerek son nefesini verdi. Vatanına ihanet edenlere gelelim. Soysuzlar… Hakk uğrunda ölmeyi değil Hakk’ı dahi kabul etmeyenler. Nefes alacak kuvveti para da bulanlar. Kandırılanlar ve yahut tasması olanlar. Tuzak kuranlar. Bir şeyi unuttular. Bu vatanın milletini, her daim ağzından tekbir sesi çıkan evlatlarını . Bu evreni yaradanını da unuttular. Planlarına Hakk’ı hesaba katmadılar. Silahlara jetlere kafa tutan cesur ve yüreği iman dolu milletimizi unuttular ve başaramadılar. Hiçbir zaman başarılı olamadılar. Kendi hain planları içinde boğuldular.

Bu millet darbelerle birlik olmayı öğrendi .Bu millet darbelere göğüs germeyi hainlere fırsat vermemeyi öğrendi. Bundan sonra hangi kendini bilmez cesaret edebilir Türk milletinin karşısında durmaya? Yunus Emre’nin de dediği gibi”Bölüşürsek tok oluruz,bölünürsek yok oluruz!

Hilal KURAN

Sosyal Medya
İletişim Bilgilerimiz
  • Adres:Ali Kuşçu Mh. Mıhçılar Cd. No: 34
  • Tel.:0212 631 32 33
  • Fax.:
  • caykara@caykara.com.tr
56364
Bu Ay: 557
Toplam : 56364
Toplam Hit : 178542
error: Content is protected !!