Çaykara Kültür Sanat ve Yayıncılık Ltd. Şti

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kardiyoloji Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Çaykaralı Prof.Dr.Turan Erdoğan yaşam savaşını kaybetti.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Turan Erdoğan, İstanbul’da geçirdiği beyin kanaması nedeniyle  kaldırıldığı hastanede yaşam savaşını kaybetti.

Rize’nin sevilen ve başarılı doktorlarından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Turan Erdoğan, tatilini geçirdiği İstanbul’da 2 Ağustos  Pazar günü kız kardeşinin yazlığında rahatsızlanmıştı

Ambulansla Memorial Şişli Hastanesine kaldırılan Prof. Dr. Erdoğan’ın beyin kanaması geçirdiği belirlendi. Yoğun bakımda tedavi altına alınan Prof.Dr. Turan Erdoğan  yoğun bakımdaki yaşam savaşını kaybetti ve 13 Ağustos 2020 Perşembe sabahı saat 05.48’de vefat etti


45 yaşında ve 3 çocuk babası Kardiyolog Erdoğan, Rize’de hastasına müdahalede bulunurken yeni tip koronavirüse yakalanan ilk doktorlardan ve Kovid-19 hastalarından olup yaklaşık 2 haftalık tedavi süreci sonunda sağlığına kavuşmuştu.

Öte yandan 2019 Eylül ayında Rize’de etkili olan şiddetli yağış sonrası Boğaz Mahallesi’nde bir binanın istinat duvarının çökmesi sonucu 4 araç toprak altında kalırken Erdoğan’ın aracı da toprak altında kalan araçlar arasındaydı..

Merhum Prof.Dr. Turan Erdoğan 14 Ağustos 2020 Cuma Günü Çaykara Taşkıran Merkez Camiinde kılınacak olan cenaze namazının ardından dedesinin mezarının yanındaki mezarlıkta son yolculuğuna uğurlanacak.

Prof.Dr Erdoğan için  Üniversitedeki Akademisyen arkadaşları tarafından 14 Ağustos Cuma Günü öğle saatlerinde Rize Üniversitesi’nde bir anma töreni gerçekleştirilecek

Anma Töreninin ardından ise İkindi namazına müteaki Çaykara Taşkıran Merkez Camiinde maskeli ve sosyal mesafe kuralına uygun olarak kılınacak olan cenaze namazının ardından aynı yerde bulunan aile kabristanlığında son yolculuğuna uğurlanacak 

PROF. DR. TURAN ERDOĞAN’I TANIYALIM

İlçemiz Çaykara Taşkıran Mahallesinden Halit Erdoğan’ın oğlu olan Prof. Dr Turan Erdoğan 1975 Yılında Kıbrıs’ta doğdu.Babası Halit Erdoğan 1970 Yılında Çaykara Taşkıran Mahallesinden Kıbrıs’a göç etti.

1975 Yılında Kıbrıs’ta Dünyaya gelen Prof.Dr. Turan Erdoğan ilkokul,ortaokul ve  liseyi Kıbrıs’ta okuduktan sonra KTÜ Tıp Fakültesi Bölümünü kazandı.Buradan Mezun olduktan sonra yine KTÜ’de  Kardiyoloji Bölümünde Önce uzmanlık ihtisasını ardından Yüksek lisansını tamamlayan Prof.Dr. Turan Erdoğan bir müddet Giresun’da Özel Bir Hastanede görev yaptı.

Daha sonra Gümüşhane Devlet Hastanesinde Uzman Doktor olarak görev yapan Prof.Dr. Turan Erdoğan, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin açılmasının ardından Kardiyoloji Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı olarak Bölgemize hizmet vermeye başladı.

Dr.Adem Kutanis-Eniştesi

error: Content is protected !!