Çaykara Kültür Sanat ve Yayıncılık Ltd. Şti

Çaykara’lı Hayırsever iş Adamı Ağırman Makine sahibi Mustafa Ağırman Bursa’da yakalandığı Covit 19 Hastalığına yenik düşerek aramızdan ayrıldı

Marmara Bölgesi Sanayi Dünyasının önemli temsilcilerinden olan Ağırman Makine sahibi Mustafa Ağırman’ın ani vefatı Çaykara İlçesini göz yaşlarına boğdu. Bursa İş dünyasının sevilen isimlerinden Ağırman makine Yöneticilerinden Ümit Ağırman’ın amcası olan Merhum Mustafa Ağırman örnek ve hayırsever bir iş adamı olarak tanınıyordu.
Çaykara İlçesinde ve Taşkıran Mahallesinde gerçekleştirilen her türlü hayır işlerinde hep en ön sıralarda yer alan Merhum Mustafa Ağırman bu özellikleri ile çevresi tarafından örnek gösterilen bir insan olarak tanınıyordu.

Merhum Mustafa Ağırman 27 Aralık 2020 tarihinde Bursa’da hijyen kurallarına uygun bir şekilde maskeli ve sosyal mesafe kuralında uygun olarak kılınacak olan cenaze namazının ardından aynı yerde bulunan aile kabristanlığında son yolculuğuna uğurlanacak.

Ümit Ağırman-Yeğeni

AĞIRMAN MAKİNE’Yİ TANIYALIM
Ağırman Makine 1984 yılında Mustafa Ağırman tarafından kurulmuştur. İlk zamanlarda; o günlerden bugüne kadar otomotiv yan sanayinin bel kemiği olan Coşkunöz’e otomat ve torna işleriyle başlayan yolculuk bugün deneyimli kalifiye personeli, yeni üretim teknolojisi, kalite güvence sistemi, uzmanlık ve yetenekleri ile metal işlemeciliği alanında başarılı çalışmalarını otomotivin dev OEM’leri ile sürdürmektedir. Sürekli geliştirilen mühendisliği, yenilenerek büyüyen teknolojik alt yapısı ve insan kaynakları yatırımları ile ülke endüstrisine ve ekonomisine değer katmaya devam etmektedir. Seri üretime dönük talaşlı üretim makine parkına sahip olan kuruluş, sürekli yenilenme ve esnek üretim politikası ile OEM’in ihtiyaç duyduğu işlemecilik uzmanlığı gerektiren otomotiv parçalarını istenen kalite, fiyat ve sürede temin edebilmektedir.

AĞIRMAN MAKİNE OTOMOTİV TARİHÇE
Ağırman makine 1984 yılında AKÇA Otomat ismiyle Öğretmen Mustafa A. tarafından kuruldu
1994 Yılında AĞIRMAN MAKİNE OTOMOTİV Yan san.LTD ŞTİ olarak firma ismi yinelendi
2000 Yılında QS 9000 belgesi alındı
2001 Yılında Renault Türkiye’ye hizmet verilmeye başlandı
2002 Yılında Fransa’ya ilk ihracat gerçekleştirildi
2003 Y ılında İSO/TS Kalite Yönetim sistemi belgesi alındı
2005 Yılında Bursa Nilüfer Organize sanayi sitesindeki yeni yerine taşındı
2005 Yılında FIAT ENDUSTRIYAL SPA ve FIAT POWERTRAIN TECNOLOJİES SPA için üretim hizmeti verilmeye başlanarak İtalya’ya ihracat yapılmaya başlandı 
2007 Yılında İSO 14001  İSO Yönetim Sertifikası alındı 
2010 Yılında DYTECH İTALY firması pörtföyüne katıldı
2010 Yılında Türkiye’nin dev OEM’i TOFAŞ tarafından Kalite Ödülü ile onurlandırıldı
2014 Yılında GKN Driveline Firması Müşteri Pörtföyüne katıldı
2018 Yılında GKN Driveline tarafından Kalite İyileştirme ödülü ile Onurlandırıldı

error: Content is protected !!