Çaykara Kültür Sanat ve Yayıncılık Ltd. Şti

Çaykara İlçesinin yetiştirmiş olduğu önemli Bilim Adamlarından Hasan Karoğlu geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Çaykara İlçesinin yetiştirmiş olduğu önemli Bilim Adamlarından  Hasan Karoğlu geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

İlçemiz Çaykara Işıklı Mahallesinde ikamet eden ve 12 Kasım 2020 tarihinde evinde sabah kahvaltısını yaptıktan sonra Çaykara İlçe Merkezine gelen bir süre esnaflar ile sohbet ettikten sonra Çaykara Işıklı Mahallesindeki evine dönmek üzere yola çıkan Hasan Karoğlu yolda geçirmiş olduğu kalp krizi sonrasında Hakkın Rahmetine kavuştu

Eğitim alanında Çaykara İlçesinde Gençler için rol model olan ve dönemin sınırlı imkanlarına rağmen İnşaat Yüksek Mühendisi olmayı başaran Hasan Karoğlu çok uzun seneler Ülkemizin değişik yerlerinde Yüksek İnşaat Mühendisi olarak görev yaptı.

Meslek Hayatı boyunca Ulusal ve Uluslararası bir çok başarılı projeye imza atmayı başaran İnşaat Yüksek Mühendisi Hasan Karoğlu Zigana Tüneli ve Pakistan İran Otoyolu gibi bir çok Ulusal ve Uluslar arası projeyi insanların hizmetine sunarak mesleki anlamda kariyerinin zirvesine çıkmayı başardı.

9 ayrı dil bilen ve evindeki şahsi kütüphanesinin bir çok ilçede dahi bulunmadığı Hasan Karoğlu emekli olduktan sonra zamanının çok büyük bir bölümünü  İlçemiz Işıklı Mahallesinde bulunan evinde kitap okuyarak geçirmekte idi.

50 Sene önce Çaykara İlçesinin Satranç ile tanışmasını sağlayan Merhum Hasan Karoğlu Çaykara İlçesinde gerçekleştirilen her türlü sosyal ve kültürel aktivitelerde en ön sırada olmayı başardı.

Sadece Akademik yönü ile değil aynı zamanda sosyal ve kültürel zenginliği ile sohbetlerine doyum olmayan Hasan Karoğlu evinin bolkonunda İngilizce,Fransızca,İspanyolca kitap okuyarak Çaykara İlçesinin gurur kaynağı olmayı başarmıştı.

Sadece Bilim Adamı olarak değil aynı zamanda örnek bir baba olarak üç kızını ve iki oğlunu başarılı ve topluma faydalı mühendisler ve Bilim Adamları olarak yetiştirmeyi başaran Merhum Hasan Karoğlu bir kızını da çok başarılı bir doktor olarak vatanına,milletine,bayrağına sahip çıkan evlatlar olarak yetiştirdi ve toplumun hizmetine sundu.

Yusuf Karoğlu, Artvin’de Ulusal ve Uluslar arası çok büyük projelere imza atan Karoğlu, son dönem Arhavi Belediye Başkan Adayı Nurhayat Karoğlu Zaim,İnşaat Mühendisi Özgül Sivri,İnşaat Mühendisi Öznur Karoğlu Genç,İnşaat Mühendisi Ufuk Karoğlu ile Ankara’da Doktor olarak çalışan Doktor Nuran Karoğlu Sarı’nın babaları olan Merhum Hasan Karoğlu aynı zamanda İlçemizin yetiştirdiği İlim adamlarından Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Çaykara İlçesinin gurur kaynağı Prof. Dr. Alaybey Karoğlu ile yine Çaykara İlçesinin gurur kaynağı Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi  Dekanı Perihan Ünüvar Karoğlu’nun dayıları idi.

Merhum Hasan Karoğlu 13 Kasım 2020 Cuma Günü Çaykara İlçesinde Hijyen Kurallarına uygun bir şekilde,sınırlı katılım maske  ve sosyal mesafe kuralına dikkat ederek kılınacak olan cenaze namazının ardından Çaykara Işıklı Mahallesinde bulunan Aile Kabristanlığında son yolculuğuna uğurlanacak

Yusuf Karoğlu-Oğlu-İnşaat Mühendisi, Nurhayat Karoğlu Zaim-İnşaat Yüksek Mühendisi-Kızı, Perihan Ünüvar Karoğlu-Burdur Mehmet Akif Ersoy üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı-Yeğeni

error: Content is protected !!