Çaykara Kültür Sanat ve Yayıncılık Ltd. Şti

Çaykaralı Köksal İbrahimağaoğlu’nun Kaleminden Ustingi Oda

Gündelik dayatmaların oluşturduğu gündelik yaşama teslim olmayanların sığınağı olsun Ustingi Oda.

Modern hayatta bize tat, huzur, mutluluk, barış, sevgi vermeyen ne var ise, sıkıntımız ne ise tam da onun konuşulmaya çalışıldığı, ona dair çözüm arayanların mekanı olsun Ustingi Oda.

Hayata karşı ,özellikle farklı tavır takınanların uğrağı olsun Ustingi Oda.

Gündelik propagandaların, gizli hegemonya oyunlarının deşifre edilmeye çalışıldığı yer olsun Ustingi Oda.

Verili koşullara başkaldıran, mevcut durumu sorgulayanların uğrağı olsun Ustingi Oda.

Farklı renklerin, farklı solukların nefes aldığı atmosfere sahip olsun Ustingi Oda.

Mevcut sıkıntılarımızın kaynağını bulabilmek için; (kaybettiğimiz önemli eşyamızı, değerimizi aradığımız gibi arayarak ) bütün düşünce kalıplarımızı, bize dayatılan seçeneklerin didik didik edildiği yer olsun Ustingi Oda.

Anlamları kaybolan, anlamlarını modern yaşamla yitirdiğimiz; köy, mezire, yaylanın, kısaca yitirilen mekanların anlamları üzerine konuşulan yer olsun Ustingi Oda.

Yaşamın, hayatın bütününe dair bakabilen gözlerin, Ustingi Oda penceresinden gördüklerini; elini arkadaşının, kardeşinin omzuna , kafalarını da nerdeyse yanakları birbirine değecek gibi koyarak samimi bir şekilde gördüklerini, birbirine gösterenlerin odası olsun Ustingi Oda.

Aynı pencereden farklı gözlerin, bazen aynı, bazen farklı, ama hepimiz için gördükleri; tehlikeleri, endişeleri gösterebilecekleri yer olsun Ustingi Oda.

Görünen insanlık dışı manzara karşısında oturduğumuz minderde, bu manzaraya alternatif manzaraların varlığından yada tasarımına dair birlikte bir şeyler söyleyebileceğimiz ve kardeşlikle yankılanan oda olsun Ustingi Oda.

Her ciddi meselemizi “eğlence” ye boğarak bizleri manipule edenlere karşı ciddi yanımızı kuşanabileceğimiz cephanemiz olsun Ustingi Oda.

Eğlendirerek, birbirimizi güldürerek oluşan sahte yakınlıkların yerine, soğuk ama hasbi anlamıyla birbiri için endişe eden, sıcak ve samimi insanların uğrağı/sığınağı olsun Ustingi Oda.

Hala nefesi, umudu, rüyaları tükenmeyenlerin bacasını tüttürdükleri oda olsun Ustingi Oda.

Umutsuzluğu, cesaretsizliği, düşünmemeyi, yenilgiyi hazmettirerek işlerini yürütenlere karşı: Umut pencerelerinin açıldığı oda olsun Ustingi Oda.

Bir çok odanın ışıkları sönmüş olmasına rağmen, ışığını; kalbinden, vicdanından, merhamet, ve dürüstlükten alan, ışığı sönmeyen Ustingi Oda müdavimlerine ve kalbi onlarla birlikte çarpanlara…

Selam ve sevgiyle.

Sosyal Medya
İletişim Bilgilerimiz
  • Adres:Ali Kuşçu Mh. Mıhçılar Cd. No: 34
  • Tel.:0212 631 32 33
  • Fax.:
  • caykara@caykara.com.tr
56283
Bu Ay: 476
Toplam : 56283
Toplam Hit : 177546
error: Content is protected !!