Çaykara Kültür Sanat ve Yayıncılık Ltd. Şti

Havva Gümüş’ün Kaleminden Biraz Mütavazilik

Güçlü bir kişiliğe sahiptirler ki  kendi kararlarını kendileri alırlar onlar kendi kararlarını alma gücüne ve cesaretine  sahiptirler.

Menfaatlerinden dolayı bir insanın yanında bulunmazlar yer kapmak için makam için bir yerlere gelmek için inanmadığı güvenmediği için bir insanın yanında durmazlar.

İnsanları giyimine göre makamına göre arabalarının modellerine göre evlerinin güzelliğine göre değerlendirmezler! İnsanı kişiliğine göre değerlendirirler ona göre o insana değer verir ve önemserler.

Vakarlı bir duruşları vardır ama mütevazidirler gösteriş yapmayı sevmezler ,alçak gönüllükleri mütevazikleri hemen anlaşılır.

Kendi eksiklerini  hatalarını ve kusurlarını görüp itiraf edebilirler  ve aynı zamanda bunları görüp düzeltmeye çaba harcarlar bu muhteşem bir özellik.

Rol yapmazlar kendi duygularını düşüncelerini açıkça ifade ederler kırmadan onun uymadığını ifade eder.

Elinden dilinden  güvenilir o herkez ondan emindir  ve güvenir.

Maddiyatın makamın esiri değildir efendisidir insanın kişiliği büyütür sahip olduğu makamlar değil sahip olduğu eşyalar değil sahip olduğu güç değil maddiyat makam bunların büyütmeyeceğini  bilir o.

Sadece söylemez yapar  konuşmak kolaydır  gerçek  farkı gösteren eylemdir ne dediğin değil  ne yaptığın önemlidir bunlar söylediklerini yaparlar ve yapacaklarını söylerler.

Günümüzde herkezin tersine popüler olmayı istemezler ve uğraşmazlar şu kadar takipçim şu kadar kişi beni izliyor benden  haberdar olsun  sosyal medyayla bizim ayarımız maalesef bozuldu.

İşine geldiği gibi davranmaz  doğru olan neyse doğru olan odur  eğer dışarıdan gelen bütün ayartıcı kışkırtıcı aşağıya çekene sed çeker. Böyle olabilmek çok güzeldir !

Sosyal Medya
İletişim Bilgilerimiz
  • Adres:Ali Kuşçu Mh. Mıhçılar Cd. No: 34
  • Tel.:0212 631 32 33
  • Fax.:
  • caykara@caykara.com.tr
56365
Bu Ay: 558
Toplam : 56365
Toplam Hit : 178592
error: Content is protected !!