Çaykara Kültür Sanat ve Yayıncılık Ltd. Şti

Çaykara Belgeseli Bilgilendirme Toplantısı!

Çaykaralı iş adamı İbrahim Tuncer´in öncülüğünde çekimleri devam eden “Çaykara ve Ötesi Belgeseli” için bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.

Yaklaşık 6 ay önce çekimleri devam eden ve çok geniş kapsamda Çaykara´nın dünya´ya tanıtılması için çekilen “Çaykara ve Ötesi Belgeseli” ile İlgili bilgilendirme toplantısı 10 Mayıs 2016 Salı günü Çaykara´da yapılacak.

10 Mayıs 2016 tarihinde Çaykara Halk Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşecek olan toplantıya, Çaykara Kaymakamı Mustafa Gül, Belediye Başkanı Hanefi Tok, Garnizon komutanı üsteğmen Ertan Sonkaya, İlçe Müftüsü Ali Fuat Baycan, 32 Mahalle Muhtarları, Uzungöl turizmcileriyle birlikte kanaat önderleri katılacak.

Toplantıya, Proje sahibi ve Finansmanı Çaykara Taşören Mahallesinden iş adamı İbrahim Tuncer, Proje Koordinatörü ve Danışman Muhammet Mustafa Tuncer ve ekibi toplantıya katılacak.

Yaklaşık 6 ay önce çekimleri başlanan belgesel için şu ana kadar 26 mahallenin 3600 Panoramik ve Flay cam çekimleri tamamlandı. Belgeselde, Köylerin tarihi, coğrafi durumu, yaşamı, kültür, sanat ve mimarisi, Çaykara´nın genel tarihi, Yaylalarımız, mezralarımız ve şenliklerimiz, Çaykara´ya ilham veren âlimler, bilginler, iş adamları ve ileri gelenleri, Çaykara´lı bürokratlar, iş adamları, din âlimleri, ilçeye yön veren aydınlar, Çaykara´nın turizmi, Çaykara ve köy derneklerinin ilçeye katkısı ile iş adamları konu edilecek.

Belgesel tamamlandığında, Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça olarak yayınlanacaktır.

 

BELGESEL ÇAYKARA´MIZA DEĞER KATACAKTIR

İlçenin Sosyal, Kültürel, ekonomik, tarihi ve coğrafi ile geçmiş ile günümüzü konu alacak belgeselin çekimleri için şimdiye kadar büyük çapa sarf ettiklerini belirten proje sahibi ve finansmanı iş adamı İbrahim Tuncer,”  Geniş kapsamlı Çaykara belgeseli için 6 ay önce başlattığımız çalışmalarımız devam ediyor. Proje bittiğinde çok ses getireceğine inanıyorum. Bu konuda bizlere desteklerinden dolayı Çaykara Kaymakamı Mustafa Gül, Belediye Başkanı Hanefi Tok ve diğer yetkililere teşekkür ediyorum. 10 Mayıs 2016 Salı günü Çaykara´da yapacağımız bilgilendirme toplantısından sonra çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Çaykara Belgeseli bittiği zaman ilçemize ve yöremize ciddi bir değer katacağına inanıyorum,” dedi.

http://www.caykaragundem.com/haber/caykara-belgeseli-bilgilendirme-toplantisi-4471.html

 

Sosyal Medya
İletişim Bilgilerimiz
  • Adres:Ali Kuşçu Mh. Mıhçılar Cd. No: 34
  • Tel.:0212 631 32 33
  • Fax.:
  • caykara@caykara.com.tr
56368
Bu Ay: 561
Toplam : 56368
Toplam Hit : 178658
error: Content is protected !!